Krycia plachta

Krycia plachta na bazén

Krycia plachta na bazén zabraňuje odparovaniu vody a stratám bazénovej chémie. Ak máte okolo bazéna stromy alebo kríky bude pre Vás krycia plachta na bazén veľkým prínosom. Pri kosení trávnika nebude hladina bazéna plná kúskov trávy. V letných mesiacoch zabráni krycia plachta padaniu suchého lístia do bazéna a následnému zaneseniu filtrácie nečistotami. Vďaka krycej plachte nebudete musieť vysávať tak často ako doteraz. Aj úspora bazénovej chémie je dosť markantná. Zo zakrytého bazéna sa odparuje minimálne množstvo vody a tým aj bazénovej chémie.


Použitie plachty na zakrytie bazéna

Krycie plachty na bazén sú vyrábané z PE kašírovanej plachtoviny. Sú vysoko odolné proti mechanickému poškodeniu a proti UV žiareniu. Plachty sú nepremokavé a mrazuvzdorné. Pri výbere krycej plachty na bazén je potrebné zohľadniť váhu plachty a rozmer bazéna. Ak chcete používať kryciu plachtu ako letnú, je možné odporúčať materiál s váhou cca 140g/m2. Pri tejto váhe bude inštalácia aj demontáž krycej plachty na bazén jednoduchá a pohodlná. Uvedomte si, že plachtu budete v sezóne skladať dosť často. Takže váha je skutočne dôležitá.
Krycia plachta na bazén je spravidla vybavená okami po obvode a lankom na stiahnutie okolo bazéna. Ak máte bazén zapustený do terénu, budete potom potrebovať sadu očiek a úchytiek na prevlečenie obvodového lanka. Plachty na zakrytie bazéna sú dodávané ako na typizované rozmery bazénov, tak aj na bazény atypické.

Bazénová krycia plachta
Krycia plachta na bazén 3,66m

Krycia plachta na nadzemné bazény typu Intex, Betway a Tampa. Kruhová krycia plachta s priemerom 4,3 m pre bazény 3,66 m.

Krycia plachta na bazén 4,57m

Krycia plachta na nadzemné bazény typu Intex, Betway a Tampa. Kruhová krycia plachta s priemerom 4,57 m pre bazény 5,2 m.

Krycia plachta pre bazén 5,5 x 3,7 m

Krycia plachta pre oválne bazény AZURO 5,5 x 3,7 m. Letná krycia plachta na zakrytie bazéna proti nečistotám a odparovaniu vody.

Krycie plachty na mieru

Rozmer bazénovej krycej plachty na mieru je možné zvoliť podľa konkrétneho bazéna. Krycie plachty na mieru sú po obvode vybavené okami na uchytenie napínacím lankom.