Zimné plachty na bazén

Zimná plachta na bazén

Ak vlastníte vonkajší bazén, bude potom pre Vás zimná plachta na bazén skvelým pomocníkom.
Zimná plachta je neoceniteľná najmä pri jarnom čistení bazéna. Vďaka zakrytiu hladiny plachtou nebudú steny a voda bazéna zanesené nečistotami a popadaným lístím. Jarné spustenie prevádzky bazéna je potom menej prácne. Stačí dopustiť vodu, aplikovať bazénovú chémiu a môžete sa kúpať.
Zimná plachta na bazén zároveň ochráni povrch bazéna pred mrazom a predĺži životnosť nielen samotného povrchu bazéna, ale tiež všetkých zabudovaných súčastí bazéna.
Bez zimnej plachty na bazén je jarné čistenie oveľa zložitejšie a prácnejšie. Napadané lístie, prach a iné nečistoty zafarbia vodu a steny bazéna. V takom prípade nezostane nič iné ako vodu vypustiť a steny bazéna mechanicky vyčistiť.


Ako použiť zimnú plachtu na bazén

  • Pred inštaláciou zimnej plachty na bazén je potrebné vykonať všetky úkony na zazimovanie bazéna. Vhodné je aplikovať bazénovú chémiu na zazimovanie bazéna.
  • Odpustiť hladinu vody na požadovanú výšku, ktorá je závislá na konštrukcii bazénovej technológie.
  • Pred položením zimnej plachty na bazén najskôr skontrolujeme, či nie sú v miestach položenia ostré hrany alebo predmety, ktoré môžu plachtu poškodiť.
  • Plachta na bazén je po obvode vybavená okami. Súčasťou zimnej plachty je aj napínač a lanko na uchytenie. Okami na plachte prevlečieme lanko a napínačom ho zafixujeme tak, aby plachtu neodfúkol vietor.
Zimná plachta na bazén
Zimná plachta 5,5×3,7 m

Zimná plachta na bazén ovál AZURO 5,5 x 3,7 m v modrej farbe pre zapustené aj čiastočne zapustené bazény. Plachta je dodávaná s okami a lankom na uchytenie okolo bazéna.

Zimná plachta na mieru

Zimné plachty na bazény ľubovoľného tvaru a rozmeru. Všetky zimné plachty na mieru sú vybavené okami a napínacím lankom na uchytenie okolo bazéna. Plachty sú v modrej aj čiernej farbe.