Solárna plachta bazén

Solárne plachty na bazén

Solárna plachta ohreje vodu v bazéne až na 28°C. Najväčšou výhodou solárnej plachty nie je však jej solárny efekt. Voda v bazéne sa dá ohriať aj solárnym kolektorom, tepelným čerpadlom alebo výmenníkom tepla. Ale čo s ohriatou vodou? Ako ju v bazéne udržať? Čo v noci a v chladnejších dňoch? Tu sa dajú použiť hlavné prednosti solárnej plachty. Vďaka bublinkovému vankúšu dokáže plachta položená na bazéne zamedziť odparovaniu vody a následným stratám tepla. Táto úspora tepelných strát môže predstavovať až 60%.


Využitie solárnej plachty

Zakrytie bazéna pomocou solárnej plachty je základným predpokladom na využiteľnosť bazéna v kúpacej sezóne. Bez zakrytia bazéna solárnou plachtou sa možnosť používania vonkajšieho bazéna obmedzí len na skutočne teplé dni. Pri vonkajších bazénoch solárna plachta zaistí predĺženie kúpacej sezóny a pri vnútorných bazénoch ušetrí náklady na vykurovanie vody a bazénového priestoru. V obidvoch prípadoch prichádza k úspore v spotrebe bazénovej chémie.

Solárne plachty podľa farby a hrúbky materiálu

  • Modrá: 180 mic, 360 mic, 400 mic, 500 mic
  • Čierna: 200 mic, 360 mic
  • Transparentná: 360 mic, 500 mic
Solárna plachta
Solárna plachta kruh 3,05m

Kruhová solárna plachta modrá pre nadzemné bazény s nafukovacím prstencom typu Intex, Bestway, Tampa s rozmerom plachty 3,05 m pre bazény 2,5 m.

Solárna plachta kruh 3,66m

Kruhová solárna plachta modrá pre nadzemné bazény s nafukovacím prstencom typu Intex, Bestway, Tampa s rozmerom plachty 3 m pre bazény 3,66 m.

Solárna plachta 5,5×3,7m

Oválna solárna plachta pre bazény 5,5 x 3,7 m. Plachta 180 mikrónov v modrej farbe pre nadzemné zapustené bazény typu Azuro.

Solárne plachty na mieru

Solárne plachty na mieru pre ľubovoľný tvar a rozmer bazéna v modrej bielej aj transparentnej farbe. Solárne plachty, 180, 200, 360, 400 a 500 mikrónov.